KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15033008
nr 1503 3008
Kurt Carendi
(1905-1971), Sverige
Oljemålning, Ej signerad. Olja på duk, 76x108, oramad
Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
tisdag 22 november 2022
kl 02:00:26